Книга пам`яті України Кіровоградська область

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

НОВИНИ

Матеріали та дослідження з історії Кіровоградщини

♦ Кіровоградський краєзнавчий вісник. - Випуск І. - Кіровоград: Центрально-Українське видавництво, 2007. - 224 с.

У першому випуску “Кіровоградського краєзнавчого вісника” зібрані роботи краєзнавців Кіровоградської області, які представляють документи, вперше введені в науковий обіг. Чільне місце збірника займає передрук визначного твору єпископа Арсенія “Чорний ліс та його околиці” (1858). Крім того читачеві пропонуються експедиційні нариси та оглядовий розділ.

♦ Кіровоградський краєзнавчий вісник. - Випуск ІІ. - Кіровоград: Центрально-Українське видавництво, 2008. - 226 с.

Другий випуск «Краєзнавчого вісника Кіровоградщини» продовжує публікацію робіт краєзнавців Кіровоградської області, які вперше вводять в науковий обіг невідомі раніше документи. До 150-річчя з дня народження одного з корифеїв місцевого краєзнавства протоієрея Гавріїла Сорокіна увазі читачів пропонується передрук його нарису «Зниклі села Новоросійського краю» та матеріали до біографії православного дослідника. Збірник включає також доповіді літературно-краєзнавчих читань, присвячених памяті Л.В.Куценка, та огляд краєзнавчих видань за 2004-2008 роки.

♦ Кіровоградський краєзнавчий вісник. - Випуск ІІІ. - Кіровоград: Центрально-Українське видавництво, 2009. - 206 с.

Черговий випуск «Краєзнавчого вісника Кіровоградщини» традиційно містить низку цікавих досліджень краєзнавців області. Зокрема, це публікації “Из прошлаго...” (підготовлена К. Шляховим) та “Вятський засланець” (підготовлена В.Шкодою), інформації про археологічні знахідки, про другі “Куценківські читання”. Зацікавлять читача також хроніка культурно-мистецьких подій краю.

♦ Кіровоградський краєзнавчий вісник. - Випуск ІV. Спеціальний випуск з нагоди 20-річчя Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та 85-річчя Національної спілки краєзнавців України. - Кіровоград: Центрально-Українське видавництво, 2009. - 252 с.

У спеціальному випуску «Краєзнавчого вісника Кіровоградщини» з нагоди 20-річчя Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та 85-річчя Національної спілки краєзнавців України публікуються матеріали, які висвітлюють історію краєзнавчого руху в області та місце дослідників рідного краю Кіровоградщини у вітчизняній регіоналістиці.

Бабенко О.О. Самоцвіти степів полинових. Із спостережень над творчістю видатних земляків. – Кіровоград: Центрально-Українське видавництво, 2012. – 226 с.

У книзі, присвяченій 130-річчю створення Театру Корифеїв, містяться літературознавчі спостереження над окремими аспектами творчості «батьків новочасного українського театру» (І. Франко) Марка Кропивницького, Михайла Старицького, дещо більше – Івана Тобілевича (Карпенка-Карого), а також роздуми про творчі постаті С. Тобілевич, А. Тарковського й Є. Маланюка, П. Байдебури, Ю. Мокрієва, М. Смоленчука, В. Ганоцького, Ю. Дмитренка На допомогу вчителю, студенту, учню. Розрахована на широке коло читачів.

Петренко І.Д. Кіровоградщина повоєнна (1944–1948 рр.) - Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2011. - 316 с.

Пропонована читачеві документальна праця хронологічно стосується періоду 1944-1948 років, хоча з деяких питань виходить за ці межі. В ній вперше висвітлено чимало невідомих сторінок з життя краю. Для цього використані майже винятково матеріали Державного архіву Кіровоградської області. Поряд з цим використані документи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, деяких тогочасних газет, як обласного, так і районого рівнів, результати досліджень науковців Кіровоградщини, спогади очевидців.

 

 

 

 


 

Joomla inotur

Finland inotur picma